Ikona webu celostni medicina

Japonská Akupunktura

Jeden z nejlepších léků na bolest

Japonská akupunktura se zrodila v Japonsku v 5. století n.l. Tato technika léčby je jednou z mých nejoblíbenějších. Jedná se o akupunkturu bezbolestnou a s překvapivě silným účinkem. Celý přístup je velmi jemný. Je podobná čínské akupunktuře, avšak jehly jsou velmi tenké až vláskové. Vpichy jsou mělké a zcela bezbolestné. Někdy se dokonce jehla drží na kůži, aniž by byla vpíchnuta dovnitř.

Japonská Akupunktura

Aplikace akupunktury

Při akupunktuře se napichují speciální tenké jehličky přímo do akupunkturních bodů, které se nacházejí na meridiánech. Cílem vpichu je vyladit energii čchi, tím začne energie znova proudit a tělo se dostává do rovnováhy, zbavuje se bolesti a dalších zdravotních problémů. V místech akupunkturních bodů je nalezeno větší nakupení nervových zakončení.

Dnes je zcela samozřejmé, že při akupunktuře se používají sterilní jednorázové jehly. Někdy člověka zamrazí už jen při zmínce slova jehla. Avšak akupunktury se vůbec není třeba bát, protože oproti běžným vpichům tak nebolí a pacientovi naladí stav hluboké relaxace.

Japonská akupunktura citlivě pomáhá od nejrůznějších bolestí, uplatňuji ji při léčbě bolavé páteře, migrén, astmatu, zánětu dutin, nespavosti a také na zklidnění psychiky. Léčí problémy, které mají spojitost jak s myslí, tak i s tělem.

Japonská akupunktura

Moxování

Moxa jako součást japonské akupunktury

Jako další zvláštnost je k dispozici bezdýmová moxa tzv. ondan. Zde jsou moxovací byliny spolu s dřevěným uhlím stlačeny do válečkového tvaru. Tato moxa příjemně oteplí jehlu. Pacienti si toto opravdové teplo, které proniká hluboko dovnitř těla, téměř až k orgánům, nemohou vynachválit. U japonské akupunktury je dále využívaná také moxovací technika, tzv. moxa rýžového zrnka – toneckyu.

K toneckyu se váže původní legenda z 15. století, poté, co vešel v platnost císařský zákaz praktikování akupunktury pro mnichy. Císaři se nelíbilo, že mniši drží v moci jak medicínu, tak i náboženství. Měl proto obavu, že je v rukou mnichů příliš velká moc. Odezvou na tento zákaz byla kreativitou mnichů vyvinuta moxa rýžového zrnka, neboť nejvíce odpovídá stimulaci bodu jehlou. Moxa rýžového zrnka – toneckyu obsahuje nejkvalitnější pelyňkovou vatu, která se používá pro zahřátí a stimulaci těla. Mezi tuto moxu a kůži je nanášena mastička, která zabraňuje popálení kůže, neboť tato jemná, malinká moxa je aplikována přímo na kůži.

Máte dotaz?

Hledáte vhodnou přírodní léčbu pro svůj nebo něčí zdravotní problém a nevíte se na koho obrátit?
Napište mi, ráda Vám odpovím.

Dotaz z webu

Milí klienti, 

Mám velkou radost z toho, že ve mě vkládáte svou důvěru. Děkuji a krásný den, Vaše Eva. 

Zajímáte se o přírodní léčbu?
Přihlašte se k odběru článků na téma celostní medicíny emailem. 
icon